Úvodná stránka
Umelá tráva
dlazba matovanie mozaika

kontakt

umelá tráva

zámková dlažba

matovanie skla

mozaika
 
   Vyberte si:

     Informácie
     Novinky
     Domov
     
    

Informácie

            Pokládka umelej trávy:
     Pre realizáciu pokládky umelej trávy je nutné mať stavebné povolenie a následne úpravu plochy. Dôležité je túto realizáciu prenechať stavebným firmám, ktoré majú mechanizáciu a prax v realizácii. Ihrisko musí byť aj drenážované, aby nestála na ploche voda. Dôležitý je aj podklad, ktorý sa skladá z niekoľkých vrstiev. Pokládka koberca je odborná a dodržujú sa pri nej pravidlá, kde materiál je šecifický, aby celková plocha bola bola vizuálne a štandartne kvalitná. Výrobca poskytuje aj podmienky používania a údržby umelej trávy. Využitie je mnohostranné. Realizujú sa väčšinou viacúčelové ihriská, kde rozlíšením farieb lajn sa určuje druh športu.  
     V zime za dobrých podmienok, t.j. pri mrazoch sa dá plocha využiť aj ako klzisko. Plocha ihriska sa strieka vodou, aby vznikla ľadová vrstva, na ktorej sa môže korčuľovať. Je nutné dávať pozor, na vrstvu ľadu, aby nedošlo k rozrezaniu koberca ostrými hranami korčulí, takže sledovať stále hrúbku ľadu a veľmi často dopĺňať postrek vodou.
    Stáva sa, že nesprávnym používaním dochádza k poškodeniu koberca alebo pretrhnutiu lajn. Na umelú trávu výhradne nepatria kopačky, vždy sa majú pri hrách používať iba tenisky! Je dôležité dodržiavať podmienky výrobcu pre používanie umelej trávy.
     Umelá tráva sa musí zveriť odborníkom, pri nesprávnom použití materiálov (nekvalitne odvedená práca, použitie náhradných a nekvalitných materiálov), ktoré sú dané pri realizácii kurtov alebo multifunkčných ihrísk, dochádza k rozlepeniu plochy a čiastočnému vytrhaniu koberca alebo lajn - tie sa problematicky nahrádzajú. Práca musí byť odvedená kvalitne a zlepenie musí vydržať dlhodobo, či už používaním alebo mrazmi. Oprava umelej trávy je náročnejšia ako samotná realizácia nového ihriska.
     Nikdy netreba zabúdať aj na dosypanie kremičitého piesku, ktorý tvorí stabilizačný prvok celej plochy a ochranu umelej trávy.                
 
            Pokládka zámkovej dlažby:

     Výber zámkovej dlažby by mal vychádzať z požiadavkov na nosnosť a odolnosť dlažby, z miestnych pôdných podmienok, požadovaných vlastností (mrazuvzdornosť, protišmykový, alebo naopak celkom hladký povrch a výtvarného pojatia. Dôležitý je správny podklad. Kvalita podkladu musí zodpovedať predpokladánemu zaťaženiu.
     Pri použití dlažby napríklad na príjazde do garáže alebo na dvore, sa doporučuje 20-25 cm štrková vrstva (spodná - zrnitosť 0-45 mm, a vrchná 5 cm jemnej drte zrnitosti 2-8 mm) a nakoniec dlaždice podľa požiadaviek záťaže. Na chodníkoch od branky, záhradných cestách alebo terase stačí základná vrstva štrku do 15 cm a 5 cm jemnej drte a na ňu už dávame dlažbu. Podklad musí byť vodopriepustný.
       Čo sa týka hrúbky dlaždíc obecne platí, že tam, kde ide o úpravy okolo domov, dláždenia terás a chodníčkov, stačí hrúbka 40-45 mm, Pre častejšie zaťažované pešie a cyklistické cesty, pre miestne komunikácie a plochy je vhodná dlažba 60 mm a všade tam, kde sa dá predpokládať vysoké dopravné zaťaženie, je vhodné použiť dlažbu 80 mm, kamene o sile 100 mm sú určené pre výnimočné zaťažované plochy - napríklad parkovište nákladných automobilov. 

            Matovanie a gravírovanie skla:
     Matovanie a gravírovanie skla a zrkadiel realizujeme výhradne ručným spracovaním. Matovanie skla je trvalé a nedá sa zmyť v myčke. Je to klasická technológia spracovania leptaním povrchu plochy. 
 
           Mozaika

     Mozaika, ktorú vyrábame, je určená pre záhrady a exteriér. Vyrábame nášlapníky okrúhle a štvorcové tvary. Materál je z mramorových okruhliakov rôznej farby a motívov.  Taktiež  používame pre línie bridlicu. Niektoré tvary gravírujeme. Na trhu sa objavia výrobky až na jeseň.

           Cenníky:
         
dodacie podmienky cenník matovanie skla cenník služieb prác podláh
cenník pokládky zámkovej dlažby cenník pokláda umelej trávy

© Daniela Svobodová - Danielle, vytrvorené programom NVU  2018